fbpx
Connect with us

סוגי אבנים

אבן אדומה – כל מה שאתם צריכים לדעת על האבן הפותחת את הלב

Published

on

Credit by:www.gemrockauctions.com

אבן אדומה הנה אבן חן השייכת למשפחת הקורנדומים שהם במקורם צורות גבישיות של תחמוצת אלומיניום.

הייחודיות הבולטת לעין של אבני הרובי הם צבעם האדום העז, שקשת הגוונים שלכם יכולה לנוע בין אדום-דם, אדום-חום, וגוונים עדינים יותר כדוגמת אדום-ורוד. 

מקור הצבע האדום האז של אבן חן יפהפייה זו מגיע מכמויות גדולות ומרוכזות של היסוד כרום.

זוהי אבן הלידה של ילידי יולי והיא נישבת לאחת האבנים הנדירות ביותר בעולם.

אבנים אדומות\אבני רובי ניתן למצוא ברשימת המדינות הבאות: אוסטרליה, סרי-לנקה, תאילנד, קמבודיה, יפן,הודו,פקיסטן, אפגניסטן, קולומביה, מדגסקר, קניה, טנזניה, ברזיל, סקוטלנד, ארה״ב, ומדינות נוספות.

אם ניכנס לפן ההסטורי של האבנים האדומות, ניווכח כי אבנים אדומות\אבני היה ניתנות לרוב כמתנות ליום ההולדת או ליום הנישואין.

הן נחשבות למתנה פופלארית לימי נישואין 15 ו-14, וכמו-כן האבנים האדומות הפכו מאוד פופולאריות בתור אבן מרכזית בטבעות האירוסין לעומת היהלום הקלאסי והמעט נדוש אם נודה באמת.

האם אבן אדומה יקרה יותר מיהלומים?

באופן-כללי רוב האבנים האדומות פחות יקרות אם משווים אותם למחירם של יהלומים באותו גודל.

לקביעת מחירו של היהלום האדומים מס׳ פרמטרים המשפיעים עליו כדוגמת גוון הצבע: ככל שצבעה האדום של אבן הרובי חזקה יותר, כך ערכה ובהתאם לכך מחירה הם גבוהים יותר. 

פרמטרים נוספים שיש לשים עליהם את הדעת הנם צורת האבן והחיתוך שלה- מדובר בשני פרמטרים המשפיעים בסופו של יום על רמת הברק והנצנוץ של האבן האדומה.

לצורך ההמחשה אבני רובי זולות יותר יתחילו בדרך-כלל מטווח מחירים של מאות דולרים לקראט עד למחירים של עשרות אלפי דולרים עבור קראט.

אבן אדומה ומשמעותה הרוחנית והבריאותית

לאבן הרובי משמעות רוחנית גבוהה והיא נקשרת פעמים רבות לאבן בעל סגולות של הגברת אינטואיציה והראיה העל-חושית.

אבן הרובי מתקשרת לצ׳אקרה הרביעית הממוקמת באזור מרכז החזה והלב ומכונה ״ANAHATA".

צ׳אקרה זו מכונה ״צ׳אקרת הלב״ והיא מתקשרת לחיי האהבה שלנו.

היא הבסיס והאיזון לרגשות ופעולות של נתינה, אהבה, מסירות,אכפציות, היכולת להרגיש ולהביע את רגשותנו וכמו-כן היא מגבירה את הרצון להרמוניה ואחדות עם העולם.

מעבר לחיבורה עם הצ׳אקרה הרביעית, אבן הרובי מתקשרת גם לבריאות הלב ולתפקודו התקין של מחזור הדם שלנו.

בעבר היה נהוג להשתמש באבן זו לטיפול במחלות כדוגמת מחלות זיהומיות, אנמיה, הפרעות מעיים, חיזוק הגוף לאחר מחלה או אנרגיה ירודה, וכו׳. 

אם זה לא מספיק, לאבן האדומה סגולות של שמחה, יישוב סכסוכים, טיהור ואיזון מחשבות שליליות, צער, אכזבה, ותשוקות הרסניות ורעילות.

אבן הרובי ידועה כאבן המסוגלת לטהר את האדם מרגשותיו השליליים בזכות כך שהיא עוזרת לו להעלות אותם על מעל פני השטח ובכך לנקות אותו מהשליליות בחיים ומכל העובר על נפשו.

יתרונות נוספות לאבן האדומה הנה שהיא יכולה להשפיע על עירור מוטיבציה, מימוש מטרות, איזון רגשי, אהבה עצמית ושיפור הביטחון העצמי, וייצוב נפשי בכל היבטי החיים.

אם נסכם?

מדובר באחת האבנים היפהפיות והעוצמתיות ביותר.

במידה ואתם ילידי חודש יולי או עומדים בפתחה של הצעת נישואין או הענקת מתנת-יום הולדת, אבן אדומה\אבן רובי  היא לגמרי אופציה אידיאלית שתוכלו לשקול ולחשוב עליה (:

רוצים לדעת עוד על סוגי אבנים? לחצו כאן

Advertisement
Advertisement

פופולארי

בואו להיות מעודכנים בכל מה שחם!

רוצים לדעת איזה שעוניםם עונדים הסלבס? רוצים להיות מעודכנים בכל שעון חדש שיוצא? הצטרפו עכשיו!!